Bugun...


Karahüyük Ahmet Haşhaş İlkokulunda Bisiklet Sürüş Eğitimi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın himayelerinde Türkiye genelinde üç ilde başlatılan ve bu ilden birisi olan Konya'da da, Bisiklet Sürüş Eğitimi 10 okulda gerçekleştirildi.

Karahüyük Ahmet Haşhaş İlkokulunda Bisiklet Sürüş Eğitimi

Karahüyük Ahmet Haşhaş Okul Müdürü Erhan Özdemir’in yaptığı açılış konuşmasında şunları söyledi.

“Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde ;Bisiklet sürüş teknikleri eğitimleri 3 ilimizde bulunan 10'ar ilkokulda başlatılmıştır. Trafikte bisiklet kullanma kurallarını uygulama bilincine sahip bireylerin yetiştirilmesi , öğrencilerin fiziksel , duygusal ve zihinsel sağlığının korunmasının yanında psikomotor becerilerinin geliştirilmesini , öğrencilerin trafik  ve ulaşım bilgileri ve becerilerini edinmelerinin kazandırılması , çevreye duyarlı bireylerin yetiştirilmesi , sağlıklı yaşam için ve obezitenin azaltılması konularında bilinçlendirmenin hedeflendiği proje uygulaması bugün itibariyle okulumuzda başlamıştır.açılış ve tanıtım programımıza katılımınızdan dolayı teşekkür ederiz” dedi.

Meram İlçe Kaymakamı Ali Murat Kayhan Karahüyük Ahmet Haşhaş ilkokulunda gerçekleştirilen Bisiklet dostu ve güvenli sürüş teknikleri projesi açılış törenine katıldı.

Törende konuşan Meram İlçe Kaymakamı Ali Murat Kayhan “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan himayesinde başlatılan bu proje toplumun bisiklet  kültürünün önemini , özellikle bisiklet  kullanımın yaygınlaşıp hava kirliliği , sağlıklı yaşam ve gelişmiş toplumu olmanın bisikletin çok önemli bir etken oldu. Proje kapsamında pilot okullarda bu projenin sağlıklı bir şekilde işleyip , tüm eğitim kurumlarında faaliyete geçmesini arzu ederim “ şeklinde konuştu.

Karahüyük Ahmet Haşhaş İlkokulundaki Bisiklet lansmanına  Meram ilçe milli eğitim müdürü Mustafa Koca ve şube müdürleri ,Konya il bisiklet temsilcisi Nurettin Kirpiksiz ,Bisikletçiler odası başkanı Ömer Bardakcı yanı sıra Meram ilçesi 30 okul müdürü ve spor camiasından kişiler katıldı.
Bu haber 901 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI