Bugun...


On parmagında on marifet
16 yıldır turizm bölgelerinde masörlük yapan İsmail Yaşar’ın on parmağında on marifet var.

On parmagında on marifet

Masörlüğün yanı sıra Lenfödem masajı, hacamat tedavisi, sülük tedavisi yapan Yaşar’ın 24 Sertifikası var.

İnsan vücudunun da yenilenmeye ihtiyacı olduğunu kaydeden Yaşa; “Özel seanslarla lenfödem masajları yapıyorum. Müşterilerim büyük ölçüde rahatlıyor ve masajın faydasını görüyor. Yaptığımız masajlarla kas gerilmeleri, bel fıtığı gibi rahatsızlıkları büyük ölçüde rahatlatıyoruz. Sağlığın bahanesi olmaz. Her şeyin başı sağlıktır” dedi.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, yakın çekim ve yazı Sağlıklı olmak için bildiğimiz basamaklar olan beslenme, hareket, zihinsel dinginlik dışında çok az bildiğimiz bir sağlık unsuru daha vardır Diyen İsmail Yaşar Lenf masajını şöyle anlattı: “Lenf dolaşımı.” İç organlarımızın temizliğinden sorumlu, atık toplama sistemi olan lenf dolaşımı, doğru çalıştığında bağışıklığımız artar ve hastalıklara karşı dirençli, sağlıklı ve pırıl pırıl bir bedenimiz olur. Lenf dolaşımı, bildiğimiz kan dolaşımına paralel çalışır ve vücudumuzun kirli atık sistemidir. Cilt yüzeyine yakın pek çok kılcal kan damarı deri altına sürekli su ve protein sızdırır. Bu sıvının cilt altından toplanması lenf kanallarının görevidir. Lenf kanalları cilt altından topladığı su ve proteinden oluşan “lenf” sıvısı içerir. Lenf sıvısı cilt yüzeyine çok yakın lenf kanallarına sızarak hareket eder. Lenf kanallarından akan lenf sıvısı yoluna devam ederken daha derinlerde yer alan geniş lenf kanallarına dökülür, bunlara koltuk altı ve kasıkları örnek verebiliriz. Lenf sıvısı, lenf nödülleri ve bazı guddeler tarafından filtere edilerek bedenin daha geniş toplar damarlarına akar. Cilt altında biriken ve lenf kanalları ile toplanarak filtre edilen bu su ağırlıklı sıvı idrar yoluyla bedenden atılır. Protein ve su dokular arasında birikerek ödem oluşturur. Ödem, lenf kanallarının yetersiz olduğu durumlarda, lenf kanallarını tıkanması veya tahribatında ya da bir hastalıkta meydana gelebilir. Ödem sıklıkla bacaklar ve kollarda görülse de bedenin herhangi bir bölgesinde oluşabilir. Kol veya bacakta ödem oluşumu sıkılık hissi, ağırlık ve ağrıdan dolayı çok rahatsız edebilir.

MASAJIN FAYDALARI

Lenf drenaj masajı, özellikle ödemi azaltmak için en önemli uygulamadır. Son derece hafif, monoton, yavaş, ritmik ve cilt yüzeyine yapılan bir masajdır. Lenf sıvısının akışını hızlandırır ve şişkinliği en aza indirerek rahatlık sağlar. Lenf drenaj masajı ile lenf akımı desteklenir ve ödemle oluşan şişkinlik azaltılabilir. Lenf drenaj masaji bedenimizi toksinden, bakteriden, mikroptan, kimyasal atıklardan ve sıvı fazlasından arındırır ve direnç sistemimizi güçlendirir. Güçlenen beden iç ve dış etkenlere karşı mükemmel bir direnç gösterir, bu sayede fizyolojik iyilik hali dışında ruhen de arınma sağlar.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, iç mekanGörüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi
Bu haber 15030 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Ayşegül Bilge COKSEN
15-07-2018 19:46:00

Sizin iki yıl önce yaptığınız lenfodem masaj çok iyi geldi halen bel kaslarimda ağrı bacaklarimda ödem rnyok Allah razı olsun sizden efem

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI