Bugun...


Zamlar belimizi büküyor
Konya Demir ve Emsali Sanatkarlar Oda Başkanı Mehmet Yüksel Kurt son günlerde yapılan zamları eleştirerek kendilerini en çok etkileyenin elektriğe yapılan yüzde 14,9’luk zam olduğunu söyledi.

Zamlar belimizi büküyor

Başkan Kurt yaşanan kriz nedeniyle esnafın belinin büküldüğünü bunun üzerine yapılan zamların ise hem vatandaşı hemde esnafı olumsuz etkilediğini belirterek, “Doğalgaz ve elektrik gibi mecburi tüketimlere art arda zam yapılması uygun değildir. Sayın Cumhurbaşkanımızın enflasyonla mücadele noktasındaki gayreti gözler önündeyken, yapılan bu zamlar bizim umudumuzu yıkmakta” diye konuştu

Çekiç sesi bitti, bide karanlıkta kalacağız

Demir ve Emsali Sanatkarlar Oda Başkanı Mehmet Yüksel Kurt demirci esnafının son günlerde durma noktasına gelen işlerine bir darbede elektrik zammının vuracağını kaydederek, “Sanayide çekiç sesi bitti. Bu zamlarla birlikte esnaf yok olma tehlikesiyle karşı karşıya. Elektriğe zam demek, bütün ürünlere zam demek. Elektrik fiyatının artması, üreticinin maliyetinin artması demek. Artan fiyatlarla birlikte elektriğe yapılan yüzde 14.9’luk zam Demirci esnafını olduğu gibi, diğer sektörleri de zor durumda bırakacaktır. Bu nedenle Hükümetimiz bu zamlara acil bir çözüm bulmalıdır” dedi.
Bu haber 1315 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI