Bugun...


Yemek Festivali 7 Eylül’de
Tarihi Gazyağcı Furun kebapcısının 5. kuşak işletmecisi Hüseyin Çınalı Türkiyede yapılacak ilk yemek festivalinin basın tplantısını gerçekleştirdi.

Yemek Festivali 7 Eylül’de

Çınalı bir ilki gerçekleştirmekten mutluluk duyduklarını belirterek, Konyamıza hizmet etmek ve tanıtmak en büyük arzumuz dedi.

Çınalı basın toplantısında yemek festivali ile ilgili şu bilgileri verdi; “Biz ilk lezzetlerin öncüsüyüz ve şehrimizde ilkleri yapmayı seviyoruz. Bundan tam 128 yıl öncesine dayanan lezzet serüvenimizi bugün de Konya’da bir ilki gerçekleştirerek düzenlediğimiz Gastronomi Festivalini değerli halkımızla buluşturuyoruz. Adımıza ve tarihimize yakışır işler yapmak için gece gündüz çalışıyoruz.

Konya’nın tarihine baktığımız zaman, karşımıza zengin bir yemek kültürü çıkmakta ancak maalesef bu yemeklerimiz zamanla unutulmaya başladığının farkındayız ve biz de Gazyağcı Furun Kebapçısı olarak Şehrimizin ve Anadolumuz’un yemeklerini tekrar hatırlamak, onlara sahip çıkmak için Gastronomi Festivalini düzenlemeye karar verdik. Bir ilki gerçekleştireceğimiz için çok heyecanlı aynı zamanda gururluyuz. Kalitemize yakışır bir şekilde bunun da hakkını vereceğimiz konusunda kendimize inancımız tam.

Şehrimize katkısını çokça olacağını düşündüğümüz bu festivale hem Konya’dan hem de ülkemizden birbirinden başarılı bir çok şef, gastronomi uzmanı ve gurmeler katılacak. Festivalimiz sadece yemekleri tatmak üzerine değil aynı zamanda workshoplar gerçekleştireceğiz.

Biz bu etkinliğimizi; KOGAT ( Konya Gastronomi Turizmciler Derneği ile birlikte yürütüyoruz. İlk günden beri bizden desteklerini esirgemeyen, yolun her adımında yanımızda olan, birbirinden deneyimli ve başarılı şeflerini anmadan geçmeyip kendilerine içten teşekkürlerimi sunuyorum.

Biz, KOGAT ile iyi bir ekip çalışması yürüttük ve bu etkinliğimizle şehrimizde ses getirecek bir işe imza atacağız.

Sevgili Yılmaz SEÇİM hocam’a ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Güzel bir ekip çalışması yaptı. Ayrıca sevgili hocamın çok güzel bir kitabı çıkıyor yakın zamanda, hatta lansmanını festival’de gerçekleştireceğiz. Sanırım kitabı ilk inceleyenlerdenim. Konya mutfağı üzerine yazmış olduğu bu kitabı mutlaka temin edin. Muhteşem tarifler ve yemekler var.

Biz, gastronomi festivalinin her açıdan çok doyurucu olacağına inanıyoruz. Mutfağı bir sanat yemekleri de birer sanat eseri olarak görüp büyük bir özveri ve titizlikle festivale hazırlanıyoruz.

7 Eylül Cumartesi günü ücretsiz olarak gerçekleşecek festivalimize sizleri bekliyoruz.”
Bu haber 1261 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI