Bugun...


Sağlık Tatbikatı Yapıldı
Konya İl Sağlık Müdürlüğü Ulusal Medikal Kurtarma Ekibinin ( UMKE ) afetlere hazırlık kapsamında gerçekleştirdiği tatbikat başarı ile gerçekleştirildi.

Sağlık Tatbikatı Yapıldı

Dağda kaybolan çobanın kayalıklardan kurtarıldığı tatbikat, izleyenlerden tam not aldı.

Çeşitli eğitimler verildi

2019 UMKE faaliyet planı kapsamında Konya’da UMKE İl Tatbikatı düzenlendi. Konya UMKE ekibi ilk olarak Meram Dere bölgesinde bulunan belediye parkına yerleşerek kamp alanı oluşturdu. Meram Dere mevkiinde kalınan 3 günlük süre içerisinde afetlere hazırlık kapsamında eğitimler gerçekleştirildi. Tatbikat öncesi UMKE personellerine acil olgulara yaklaşım, travmalı hastaya yaklaşım, olay yeri yönetimi, UMKE medikal çanta eğitimi, temel yaşam desteği eğitimi, doğada zorlu şartlarla mücadele eğitimi ve triaj hakkında hatırlatıcı eğitimler verildi.

İhtiyacımız en az seviyede olsun

Tatbikat hakkında açıklamalarda bulunan İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, “Gönüllülük esasına dayanan bu birlikteliğiniz için hepinize çok teşekkür ediyorum. Böyle bir ekibe hizmet ediyor olmaktan dolayı bizler de son derece mutluyuz. Sizlere her zaman ihtiyacımız var. İşte yaşanan İstanbul depremi bunun bir kanıtı. Allah korusun bu depremin daha ağır sonuçları olabilirdi ve sizler şu anda orada olabilirdiniz. Rabbim, İnşallah bu tür afetleri vermesin sizlere de ihtiyacımız en asgari seviyede olsun. Konya İl Sağlık Müdürlüğü olarak UMKE’yi desteklemeye ve güçlendirmeye devam edeceğizdedi.

Çalışanlarla gönüllüler birleşti

Acil Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Ahmet Ergin’de Konya İl Sağlık Müdürlüğü olarak tüm sağlık çalışanları ile gönül birlikteliği oluşturduklarını vurgulayarak, “Sağlık müdürlüğü olarak tüm sağlık çalışanlarımızla gönüllerimizi birleştirdiğimize inanıyorum. Bizlere ne zaman ihtiyacınız olursa Konya İl Sağlık Müdürlüğü olarak sizlerin hep yanınızda olacağız. Allah beraberliğimizi daim etsin sizlere de güç kuvvet versin” diyerek UMKE gönüllülerine fedakârlıklarından dolayı teşekkür etti.
Bu haber 919 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI