Bugun...
Yenileniyoruz


Özel Selçuklu Hastanesi çalışanları mağdur edildi
6 aydır elden ele satılan ve geçen hafta hasta kabulünü durduran Özel Selçuklu Hastanesi'ne haciz geldi. Hastanede yatan ağır hastalar başka hastanelere sevk edilirken, 185 çalışan ve onlarca hekim de işsiz kaldı

Özel Selçuklu Hastanesi çalışanları mağdur edildi

Özel Selçuklu Hastanesi ekonomik nedenlerden dolayı kapanınca çalışanlar mağdur oldu. Hastane çalışanı 185 kişi ve onlarca hekim işsiz kaldı. Son 3 aydır alacaklarını alamayan üstelik bir de işsiz kalan mağdur işçiler hastane önünde toplanarak, eylem yaptılar. İşsiz kalanlar arasında 20 yıldır hastanede çalışan işçiler de, kısa süre önce işe yeni başlayan işçiler de yer aldı. Yaklaşık 100-150 kişinin katıldığı eylemin ardından mağdur işçiler adına açıklama yapan Mustafa Büyükbel, “Son 75 gündür maaşlarımız verilmiyordu. Kıdem, ihbar, fazla çalışma, resmi tatil ücretlerini ve bireysel emeklilik kesintilerimizi de alamadık” dedi. Mağdur işçiler, haklarını alabilmek için çeşitli sloganlar attı.

AİLELER İLE BİRLİKTE 600 KİŞİ MAĞDUR

185 işçinin, onlarca da hekimin işsiz kaldığını söyleyen Büyükbel, “185 kişiyiz ama bizim elimize bakan bir de ailemiz var. En az 3 kişiden hesaplayınca yaklaşık 600 kişinin bir mağduriyet yaşadığı ortaya çıkıyor. Bizler, bu kuruluş adı altında sağlık sektörüne yıllarca emek verdik. Alın teri döktük. Maalesef ki hakkımızın hiçbirini de alamıyoruz. Bu mübarek Ramazan ayında bu kadar kişi mağdur edildi. Önümüzde bir Ramazan Bayramı var. Çocuklarımızın boynu bükük, kadınlarımızın gözü yaşlı. Bu bayramın diğer bir adı olan Şeker Bayramı bizler için mutsuzluk, huzursuzluk, haksızlık ve mağduriyet bayramı olarak zihinlerde yer edinecek” diye konuştu.

HAKKIMIZI MUTLAKA ALACAĞIZ!

Yaptığı açıklamada, “Bizlere bu mağduriyeti yaşatanlar,bu fani dünyada ve edebi hayatta mutlaka karşılığını yüce Türk adaletinden ve ilahi adaletten alacaktır. Buna inancımız tamdır” ifadelerini kullanan Büyükbel, “Şirket, son 6 ayda elden ele satılmıştır. Bu satışların iyi niyetten uzak olarak yapıldığını düşünüyoruz. Bunun için Maliye müfettişlerinin ve Cumhuriyet Savcılarının dikkatini çekmek istiyoruz. Açıkça bir suç duyurusunda bulunuyoruz. Sorumluların ortaya çıkarılması için incelemenin bu yönde genişletilmesini ve şüphelilerin yurt dışına çıkışının yasaklanmasını talep ediyoruz. Kadroların ve ruhsatın iptal edilmeden satışına imkân verilmesi, buradan elde edilecek gelirin banka haciz ve ipoteklerine aktarılması çalışanların mağduriyetinin devamı anlamına gelecektir. Eğer böyle bir satış mümkün olursa öncelikli işçilerin düşünülmesi gerektiğini bir kez daha buradan beyan ediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız siz başta olmak üzere Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Konya Valisi, Cumhuriyet Başsavcısı, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve diğer siyasilerin bize destek olmasını istiyoruz” şeklinde konuştu.
Bu haber 1755 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI