Bugun...


Kültür ve Sanat Gönüllülerinden Erdoğan’a destek
Kültür ve Sanat Gönüllüleri Vakfı Genel Başkanı Mehmet Çınar Ve Konya Şube Başkanı Mehmet Emin Edalı Konya basınıyla iftar yemeğinde bir araya geldi.

Kültür ve Sanat Gönüllülerinden Erdoğan’a destek

Başkan Mehmet Çınar gündem ve 24 Haziranda yapılacak seçimle ilgili açıklamalarda bulundu.

Çınar açıklamasında Cumhuriyet Halk Partisi Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin açıklamalarını doğru bulmadığını belirterek: “Halkımız 24 Haziran’da çok önemli bir seçim yapacak. Hem yeni sistemin başkanını seçecek, hem de o başkanın birlikte çalışacağı güçlü mecliste kendisini temsil edecekleri belirleyecek. Cumhurbaşkanı adayları bu gün sahada çalışmalarını sürdürüyor. Onlardan birini ne yazık ki utanarak izliyoruz. Vaatlerini “yıkmak”, “bozmak”, “parçalamak” üzerine kuran, her ağzını açtığında terörü ve yandaşlarını öven sözde İnce! Siyasetçi,  bu kez terörist yuvası haline gelen Afrin’de askerleriyle birlikte Türk ve Türkiye düşmanlarına karşı destan yazan 2. Ordu Komutanımız Korgeneral İsmail Metin Temel’i hedef almıştır. Sayın Temel’in siyasi arenada haksız yere insafsızca siyasi malzeme yapılması bir Türk Vatandaşı olarak bizi derinden üzmüştür. Yüreği vatan, millet ve bayrak sevgisiyle dolu komutanımızın apoletlerini sökmek, İnce gibilerin haddi değildir. Bu Millet, kahraman komutanının apoletlerini sökme fırsatını bugün de yarın da size vermeyecektir. Canını hiçe sayıp teröristlerle mücadele etmiş bir komutanın apoletlerini sökeceğini söyleyip teröristlerin ekmeğine İnce yağ süren bir adaya halkımız kesinlikle itibar etmeyecektir” dedi.

Mehmet Çınar açıklamasının sonunda şunlara değindi; “Kültür ve Sanat Gönüllüleri  Vakfı olarak, halkımızın çoğunluğu gibi 24 Haziran seçimlerinde Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı Adayı olarak gösterildiği Cumhur ittifakını destekleme kararı aldık. Bizler, Türkiye’nin 25 Haziran sabahına bir başka uyanacağından, sayın Erdoğan’ın bugüne kadar ülkemize kattıklarının fazlasını kazandıracağından, dünyada söz sahibi olan bir ülke haline geleceğimizden zerre şüphe duymuyoruz”

“Şimdi Birlik Zamanı”

Kültür ve Sanat Gönüllüleri Vakfı Konya Şube Başkanı Mehmet Emin Edalı ise İl Başkanlığı olarak yönetim kurulu ve genel merkezin onayını alarak Cumhur ittifakını destekleme kararı aldıklarını dile getirerek; “Ülkemizin şuan kritik bir dönemeden geçtiğini ele alırsak hem içerden hem dışarıdan Ülkemizi parçalamaya yönelik bir girişim içinde olan bazı art niyetli gruplar gerek siyasi, gerek medya olarak, ülkeyi karıştırmak ve kaos ortamı yaratmak için yarış halindedirler. Ülkemizde 24 Haziran Seçimine doğru gidilirken en çok bu art niyetli mihraklara karşı ihtiyacımız olan birlik ve beraberlik şuurumuzu muhafaza etmemiz gerekmektedir. Kimin hangi partiden aday olduğunun belli olmadığı futbolcu gibi milletvekilleri transferi yapıldığı ülkemize bütün emelleri Cumhur ittifakını bitirmek gibi bir girişim içinde olanların, ülkenin çıkar ve menfaatlerinin ne olacağının dahi hiç düşünmediklerini üzülerek görmekteyiz. Oysa mevcut hükümet ülkemizde son derece faydalı icraatlar yapmış bunlar sayılamayacak kadar fazla olmasına rağmen dış politikada da çok cesur ve emin adımlar atarak Suriye’de ABD’yi bile geri adım attırmış, Suriye’nin kuzeyinde ABD kazanamamış ve kaybetmiştir. Hükümetin bu kararlarını destekleyen MHP Genel Başkanı sayın Devlet Bahçeli’ninde bu başarıdaki payı unutulmamalıdır. Türkiye’de son zamanlarda yapılan seçimlerin İstikrar için İstiklal mücadelesi niteliğinde olduğu 24 haziran seçimlerinin bu yüzden çok önemli olduğu ve seçmenlerin sağ duyulu, duyarlı olması gerektiğini, meseleye milli açıdan bakılmasının gerekmekte olduğunun bilinmesini istiyoruz” diye konuştu.
Bu haber 10484 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI