Bugun...


Ilgın Eski Cezaevi Kitap Kafe Yapımı Başladı
Ilgın 2023 yılına şantiye şehri olarak giriyor. Son zamanlarda faaliyete geçirdiği çalışmalar ve yapımına başladığı projelerle isminden sık sık söz ettiren Ilgın Belediyesi Cezaevi Kitap Kafe Projesinin yapımına başladı.

Ilgın Eski Cezaevi Kitap Kafe Yapımı Başladı

Eski Cezaevinin bulunduğu taş binayı anlamlı bir dönüşüm projesi için hazırlayan Ilgın Belediye Başkanı Yalçın Ertaş şehre değer katacak yeni bir projenin altına imza atıyor. Çalışmalarla ilgili incelemelerde bulunan Başkan Ertaş “Fatih Sultan Mehmet Han’ın güzel bir sözünü sizlerle paylaşmak istiyorum. ‘Bir şehirde en önemli üç şey vardır; kanalizasyon, hamam ve kütüphanedir. Çünkü; kanalizasyon şehrin kirini, hamam bedenin kirini, kütüphanelerde ruhun kirini temizler.’ Çok şükür şehrimizde bu üç unsur üzerinde titiz bir çalışma yürütülüyor.

Kanalizasyon altyapısı konusunda Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Uğur İbrahim Altay gerekli desteği Ilgın’a sağlayarak alt yapı çalışmalarına katkısını sürdürüyor. Hamamlar konusunda Kaplıca Şehri Ilgın’ımızı bir üst lige taşıyacak projelerimiz hazır, inşallah çok yakın zamanda ihalesine çıkacağız. Kütüphane noktasında ise Lala Mustafa Paşa Külliyesi Büyük Han Toplantı Salonunda yapımı devam eden Ilgın Kitap Kafe projemize ek olarak eski cezaevini yeniden dizayn ederek şehre değer katacak bir kütüphane projesini hayata geçiriyoruz. 830 m2 alanda çocuklarımız, gençlerimiz ve yetişkin bireylerimiz için hazırladığımız kütüphane projemizin yapımına başladık. 

Eski cezaevini kütüphane olarak yeniden dizayn edip okuma ve çalışma alanı, kitap kafe, sessiz kütüphane, çocuk sinema salonu, çocuk okuma salonu ve yetişkin kütüphane olmak üzere bu güzel ve anlamlı projeyi şehrimize kazandırıyoruz. Ilgın’ımıza ve özellikle çocuklarımıza hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.
Bu haber 644 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI