Bugun...


Her Doğan İçin Bir Fidan
Meram Belediyesi tarafından başlatılan proje kapsamında ilçe genelinde doğan her yeni bebek için bir fidan dikilecek

Her Doğan İçin Bir Fidan

Bağları, ormanları ve her tonunu içinde barındırdığı yeşil dokusuyla, şiirlere, şarkılara, seyahatnamelere konu olan tarihi güzelliğine yeniden kavuşabilmesi adına yeni bir proje başlatıldı.

 

‘Her doğan bir fidan’ adı altında başlayan projenin ilk çam ağacını tüm Meramlılar adına toprakla buluşturan Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, hedeflerinin her bir Meramlı için bir fidan olduğunu belirterek, projenin bu hedefin ilk basamağı olduğunu kaydetti.

 

Çalışma, Meram Belediyesi’nin ‘İyi ki doğdun bebek’ projesi ile birlikte yürütülecek. meram.bel.tr adresindeki ‘İyiki doğdun bebek’ bölümüne kaydı girilen bebek hem çeşitli hediyelerle hemde kendi adına dikilen fidanla dünyaya merhaba diyecek.      

 

YENİBAHÇE MAHALLESİNDE 70 BİN M²’LİK BİR ALANDA 10 BİN FİDAN DİKİLECEK

 

İlk etapta Yenibahçe Mahallesinde 70 bin m²’lik bir alan hazırlandı. Yaklaşık 10 bin fidanın toprakla buluşturulmasının hedeflendiği bölgeye ilk çam ağacını da tüm Meramlılar adına Başkan Mustafa Kavuş dikti. Meram’da aramıza yeni katılan bebeklerin “Her Doğan Bir Fidan Projesi” ile karşılanacağını ifade eden Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, “Meram’da dünyaya gözlerini açan her bir yavrumuz için bir fidanı özel olarak oluşturduğumuz bu alanda isimlerinin asılı olduğu bir künyeyle toprakla buluşturacağız” diye konuştu.

 

BAŞKAN KAVUŞ; “GÖNLÜMÜZDE YATAN HER BİR MERAMLI İÇİN BİR FİDAN”

 

Sadece bu proje ile değil, Meram’ın dillere destan güzelliğine yeniden kavuşabilmesi adına ağaçlandırma ve yeşillendirme çalışmalarına büyük önem verdiklerinin altını çizen Başkan Kavuş, sözlerini şöyle sürdürdü; “Havası, suyu, toprağı, yeşiliyle Meram’ı eski ihtişamlı günlerine yeniden döndürmek, hemşehrilerimize burada yaşamanın ayrıcalığını ve mutluluğunu yaşatmak bizim belediye olarak en önemli görevlerimizden biridir. Gönlümüz asıl, yaklaşık 350 bin kişinin yaşadığı Meram’da her bir hemşehrimiz için bir fidanı toprakla buluşturarak kişi başına düşen yeşil alan miktarını kat be kat artırmayı arzu ediyor. Bu bizim uzun soluklu hedefimiz. Başladığımız projede bunun ilk basamağı olacak inşallah. İmkanlar el verdiği sürece, sadece biz değil toplumun diğer dinamiklerini harekete geçirerek ve devletin diğer kurumlarıyla ortak hareket ederek bu hedefe ulaşmanın gayretinde olacağız” 
Bu haber 1881 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI