Bugun...


BU NASIL SÖZLEŞME?
Eski başkan Ahmet Şan’ın 2015-16 futbol sezonunda Arya reklam şirketiyle yapılan reklam anlaşmasından dolayı bu şirket 2021 yıllına kadar her reklam ve sponsorluk anlaşmasından yüzde on pay alacak

BU NASIL SÖZLEŞME?

Eski Başkan Ahmet Şan ve yönetiminin yapmış olduğu sözleşme gereği Atiker Konyaspor'a verilecek her reklamdan ve sponsorluk anlaşmasından “Arya Reklam Ajansının 2 yıl daha pay almaya devam edeceği iddia edildi.

Atiker iptal etmek istiyor

İddialara göre yüzde 10'luk bu pay yüzünden çoğu firma kulübe sponsor olmaktan ve reklam vermekten uzak duruyor.

Yine İddialara göre Dönemin başbakanına verdiği sözden dönmek istemediği için sözleşmeyi imzalamak zorunda kalan Atiker Şirketler grubuda bu konuda çok rahatsız. Atiker sözleşmeyi fes etmek istiyor ancak bu seferde ödeyeceği tazminat yüzünden zor durumda kaldığı gelen bilgiler arasında.

Tazminat 5 milyon

Atiker Konyaspor, Arya Reklam Ajansı ile olan sözleşmesini feshederse, imzalanan sözleşme maddesi gereği 5 Milyon TL tazminat ödeyecek.

Sözleşme feshedilmezse, Arya Reklam Ajansı Atiker Konyaspor’un tüm sponsorluk ve reklam anlaşmalarından %10 pay almaya devam edecek.

Bu Ajansa yakınlığıyla bilinen eski Konyaspor başkanı Ahmet Şan, Atiker’le sponsorluk anlaşması imzalanmadan hemen önce Arya Reklam Ajansıyla anlaşmış ve 2021 yılına kadar sözleşme imzalamıştı. Osman Kabalcı
Bu haber 1497 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI